Cukroví objedná u známé cukrářky, které stejně vždycky chutná líp, a je záruka, že se nepřipeče. Dárky zajistí v pohodlí domova přes internet a úklid? I s tím si nějak poradí. Vždyť existují firmy, které vám byt vycídí jedna dvě.

Deník zjišťoval, na kolik vás vánoční úklid vyjde

Tak jednoduché to ale nebylo. První oslovená firma Bezešpíny ze Zlína na webových stránkách sice firma avizuje, že pokud máte jakékoli dotazy, můžete ji kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře nebo zavolat na uvedené telefonní číslo.

Krajská nemocnice Tomáše Baťi
Pozemky v Malenovicích, kde měla stát nemocnice, patří definitivně kraji

Jenže telefon zvedla paní, která nebyla kompetentní vyjádřit se k žádné otázce.

„Já jen hlídám telefon a vyřizuju vzkazy, než přijde paní vedoucí,“ odpověděl ženský hlas na druhé straně telefonu. Po zanechání vzkazu se ovšem Deníku už nikdo neozval.

Každopádně na internetových stránkách stojí hodinová sazba za vánoční úklid 250 korun bez DPH, podmínkou je minimální doba trvání jednoho úklidu tři hodiny.

Vánoční cukroví? Ceny stejné jako loni, s objednávkou ale nečekejte
Vánoční cukroví? Ceny stejné jako loni, s objednávkou ale nečekejte

Paní Jitka Malá z úklidové firmy Malá se specializuje na úklidy rodinných domů i firem ve Zlíně, Vsetíně, Valašském Meziříčí a okolí.

„Cenu vám neřeknu, není to má povinnost,“ začala rázně. Později se ale rozpovídala. „Ceny nikde nezveřejňuji, kvůli sobě i konkurenci. Za mě mluví má práce a mé jméno,“ vysvětluje svou obchodní strategii.

Většinou se s klientem domluví na místě, podle obhlídky bytu či domu.

„Cena se odvíjí podle toho, jak moc svůj příbytek zákazník udržuje. Někde je tak naklizeno, že téměř nemám práci, jinde nechám doslova ruce,“ pokračuje Jitka Malá.

Letos už plno

Podle jejich slov za ní ale mluví výsledky a i když přijde objednávka na jednorázový úklid, většinou se stane pravidelným a spolupráce je dlouhodobá. Největší poptávka je umývaní oken na jaře a kompletní úklid právě před Vánoci. Letos už má až do konce roku kapacity vyčerpány.

Společnost Úklidovka Zlín vám vysmýčí byt  na území celého kraje. Ceny za jednotlivé položky má uvedené na webových stránkách. Na nich také upozorňuje na individuální přístup na základě rozsahu, četnosti a míry znečistění a také na minimální hodnotu zakázky. Za jednorázový úklid se platí hotově přímo po ukončení prací.

Rozsvícení vánočního stromu na náměstí Míru ve Zlíně, 27. listopadu 2022.
Kdy se rozsvítí vánoční strom ve Zlíně? Tady je kompletní program letošních trhů

Jednorázový vánoční úklid vás přijde na 300 korun za hodinu. Pokud chcete pouze umýt okna, cena začíná na 30 korunách za metr čtvereční nebo je 300 korun za hodinu. Koberce do 16 metrů čtverečních vyčistí za 1 200 korun, trojmístnou sedačku za 1 000 korun, kožená sedačka vyjde 500 korun za jedno místo. Zároveň ve své kalkulaci nesmíte zapomenou na dopravu 15 korun za kilometr nebo příplatek 25 procent za práci o víkendu.

Další možností vánočního úklidu je najít si na internetu soukromou osobu tzv. paní na úklid, která tuto službu nabízí. Ceny se pohybují v rozmezí 150 až 250 korun za hodinu.

Bezešpíny.cz
Pod Mlýnem 78, Zlín

  • Vánoční úklid – 250 korun bez DPH za hodinu
  • Mytí oken – 250 korun bez DPH za hodinu
  • Generální úklid – 270 korun bez DPH za hodinu
  • Úklid po malování - 270 korun bez DPH za hodinu

Úklidovka Zlín
Na výpustě 588, Zlín

  • Jednorázový úklid – 300 korun za hodinu
  • Mytí oken – 300 korun za hodinu (nebo 30 korun za metr čtvrteční)
  • Čištění koberců do 16 metrů čtverečních – 1200 korun
  • Vyčištění trojmístné sedačky -1000 korun

Úklidové služby Jitka Malá
Janová 220, Janová

  • Ceny nezveřejňuje, dle domluvy

Paní na úklid přes internet

  • 150 – 250 korun za hodinu