Předmětem zakázky za necelých 19,5 milionů korun bez DPH je výroba 450 sad oblečení pro zhruba 400 zaměstnanců. Množství potřebných oděvů ovlivňuje skutečnost, že někteří členové výjezdových skupin slouží na vícero základnách.

Součástí sady jsou letní a celoroční kalhoty, funkční triko, bavlněná polokošile, mikina s odepínacími rukávy, letní odlehčená bunda, softshellová bunda a nepromokavá bunda. Barevná kombinace se nemění, zásadně se ale mění poměr barev.

„Zatímco doposud na oblečení dominovala tmavě modrá barva, v nových sadách je to fluorescenční červená. Kombinace barev odpovídá bezpečnostní třídě dva podle normy EN ISO 20471. Nové sady oblečení mají podstatně vyšší životnost. Mají také více reflexních prvků,“ přiblížil Jaroslav Fišer ze Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje.

Obměna pracovních oděvů zdravotnických posádek ve Zlínském kraji nebude ze dne na den. Jde o logisticky náročný proces. V novém oblečení se záchranáři budou objevovat postupně.

„Nové oblečení je účelné, bezpečné a kvalitní. Věřím, že se v něm naši lékaři, záchranáři a řidiči budou cítit podstatně komfortněji. Je nutné si uvědomit, že v pracovním oděvu tráví 12hodinové směny, zasahují kdekoliv a za jakéhokoliv počasí. Kladli jsme tak důraz především na jeho kvalitu a pohodlnost,“ řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Josef Valenta.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Motorkáři zahájili sezonu společnou vyjížďkou z Otrokovic do Valašského Meziříčí 

MOTOBESIP - RESTART 2024. Motorkáři zahájili sezonu společnou vyjížďkou z Otrokovic do Valašského Meziříčí. | Video: Dominik Pohludka