Historie Svahu Zlín sahá až do 70. let minulého století, kdy zde byl budován umělý lyžařský svah. Tato čtvrt kilometru dlouhá sjezdovka nabízí ideální podmínky pro lyžování především pro rodiny s dětmi, začínající lyžaře či snowboardisty.

Zejména dětem a začátečníkům jsou pak určeny dva dopravníky o délce 120 a 50 metrů, oba tyto dětské pásy mají kapacitu až 1200 osob za hodinu. Loňská sezona se zde opravdu vydařila, lyžovat se v centru Zlína začalo o vánočních svátcích a poslední nadšenci se na sjezdovce proháněli ještě počátkem jara.

A můžou se sportu chtiví lyžaři těšit na letošní zimu?

„Přípravy na nadcházející sezónu jsou již v plném proudu. Novinkou je každodenní navážení sněhu z nedalekého zimního stadionu Tigers Zlín, konec navážky předpokládáme v polovině prosince. Pokud bude příznivé počasí, mohli bychom tedy již v uvedeném termínu zahájit provoz areálu,“ říká za provozovatele Svah Zlín Robin Elšík.

Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně. Ilustrační foto
Prodej Beranů? O podíl města v hokejovém klubu nemá nikdo zájem

Aktuální situace je ale nutí i k úsporným opatřením. Především se bude jednat o omezení provozní doby lyžařského areálu, která se zkrátí o dvě hodiny. Nově se bude lyžovat od devíti do devatenácti hodin.

„Tyto úspory jsou pro nás klíčovými především v oblasti energií, kdy dojde k menšímu odběru energie u vleku, v samotném provozu areálu, osvětlení svahu nebo vytápění vnitřních prostor,“ dodává Elšík.

I když se ceníky teprve připravují, už teď lze říci, že si letos návštěvníci připlatí za skipasy přibližně o 15 až 20 procent. Nemusí se ale bát, že by snad areál neotevřel.

„Tato varianta opravdu nehrozí. Pokud nás nezradí počasí, tak se v každém případě lyžovat bude,“ slibuje za vlastníky areálu mluvčí Magda Pekařová. A jak dodává, návštěvníci se nově také mohou těšit na Apres Ski Bar.