Obchodní dům bude růžově „svítit“ do poloviny října. V rámci akce Růžový říjen navíc obchody a gastro podniky Obchodního domu posílají v tomto měsíci z každého nákupu jednu korunu ve prospěch Onkologického oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně (KNTB), které z výtěžku plánuje vybavit onkologickou ambulanci.

V loňském roce, kdy se akce Růžový říjen v Obchodním domě konala poprvé, výtěžek pomohl k zakoupení ultrazvuku na zavádění nitrožilních vstupů, které usnadní podávání léčby a výživy pacientům.

„Velmi si vážíme každé iniciativy, která podporuje prevenci a boj s rakovinou. Konkrétně rakovinou prsu u nás ročně onemocní více než sedm tisíc žen. Čím dříve je nádor odhalen, tím větší je šance se vyléčit. Proto je prevence a každé připomenutí této nemoci důležité,“ uvedla primářka Onkologického oddělení KNTB ve Zlíně Markéta Pospíšková.

Lidé mohou přispět i přímo na konto

Vedle koruny z každého nákupu mohou návštěvníci přímo přispět také na konto zlínské onkologie. V obchodní pasáži jsou připraveny letáky a vizitky, z nichž se lidé dozví číslo účtu a QR kód.

Některé podniky si rovněž pohrály s tématem růžové barvy. Například Bistrotéka Valachy nabízí růžová vína „na skleničku“ a speciální edici růžových laskonek, indiánků a dalších růžových dezertů. Růžové makronky, dortíky a cappuccino s růžovou posypkou přichystalo i Kafe na rohu. Bar 1931 míchá růžové drinky, ve Víno To Go nabízí růžová vína s akcí 3+1 zdarma. Další obchody mají „růžové“ koutky se svými výrobky.

Akci podpoří dva nejvýznamnější zlínské sportovní týmy – fotbalisté FC Trinity Zlín a hokejový klub PSG Berani Zlín, kteří Růžovému říjnu věnují doprovodný program jednoho z říjnových zápasů.