Nakažlivou láskou k nejslavnější silnici světa onemocněli také filmaři ze Zlína. Route 66 teď zdolají i na kolech.

Jeho cestu natočí režisér Tomáš Zindler ze Zlína. „Vznikne tak náš třetí film o této nejslavnější silnici, ale tentokrát to bude úplně jiné, protože předtím jsme jeli na motorkách," těší se Tomáš Zindler. „Route 66 je vlastně taková historická, kulturní památka Ameriky. Tam opravdu platí, že cesta je cíl," říká režisér.

Nyní má celý tým radost zejména z „hvězdy na chodníku". České asociaci Route 66 totiž odhalili hvězdu na tamním chodníku slávy. Na dlaždici je vytesané i jméno Zdeňka Juráska. Pocty se mu dostalo za propagaci Route 66.

„Baví mě to stále víc. Silnice žije, její okolí se mění, je to super," říká Jurásek, který nyní poctivě trénuje na kole. Na čtyři tisíce kilometrů dlouhou trasu z Chicaga do Los Angeles vyjede 19. srpna. Přesto, že starou šestašedesátku projel již několikrát, velmi se těší. Spolu s ním vyrazí za novým dobrodružstvím i filmový štáb včetně režiséra Tomáše Zindlera. „Těšte se na skvělou celovečerní road movie," říká se smíchem. „Amerika je prostě jiná. Lidé se na první pohled zdají být stejní, ale není tomu tak," dodává.

O nečekané zážitky rozhodně nemá nouzi. „Když se metr a půl přede mnou zjevil chřestýš, šíleně jsem se bál. Natočil jsem ho, ale srdíčko mi bušilo o to víc, když se rozhodl utéct, protože byl vyděšený stejně jako já. Když se dal na útěk, já začal utíkat také," vzpomíná na scénku z prvního svého filmu.

Vše dobře dopadlo, je k vidění v prvním filmu. Zkušenosti měl tým i s fešnými transsexuály. „Když jsme dojeli k jednomu z Motelu 6, přímo naproti nám se doslova zjevily dvě osoby na první pohled ženského pohlaví. Po chvilce jsme však pochopili, že jsou to indiánské klukoholky s vyvinutým poprsím, ale mezi nohama to holky (pravděpodobně) nebyly, ale nekontrolovali jsme to," vypráví. „Celý večer se s námi snažili(y) flirtovat," dodává.

Nevyhnuli se však ani nepříjemnostem. „V jedné slavné restauraci je tradice, že když sníte dvoukilový steak, máte ho zadarmo. Zrovna chvíli po příjezdu a po chvíli natáčení to jeden strávník nezvládl a dva metry od nás celý obsah žaludku putoval do kýblu vedle stolu," svěřuje se Tomáš Zindler.

Autor: MARCELA KANIOVÁ

Související Šíří nákazu, která se přenesla i na partnerku. Mají doma stěnu Route 66