O zahájení se postarala rocková formace Ciment z Valašského Meziříčí, na své si přišli i fanoušci bluegrassového Podjezdu. Divákům se představila písničkářka Petra Štanclová, nechyběl ani zlínský AG Flek.

Vystoupení sourozenců Hany a Petra Ulrychových se neslo v poklidné atmosféře, jejich skalní fanoušci byli nadšení zejména ze spolupráce známého dua a kapely Javory Beat, která okořenila vystoupení i trochou rocku.

„Líbí se mi to, je to moc krásné, Ulrychovci byli vždy skvělí. Těším se ale i na další vystoupení. Chodím sem každý rok a nemůžu se dočkat příštího ročníku,“ prozradil Rostislav Bilík.

Nejen každoroční návštěvníky uchvátila zdejší atmosféra.

„Tady v areálu jsem poprvé v životě a jsem z toho naprosto nadšená. Těším se na Čankišou, ale mrzí mě, že jsem nestihla AG Fleky,“ sdělila třicetiletá Gábina Horská ze Zlína.

Publikum rozproudil především Pavel Kačes Rumpál s New Rumpál. Ti se postarali o velmi vydařené bigbítové představení. Třešničkou na dortu byli brněnští Čankišou. Hudba různých etnik doplněná rockem nenechala sedět žádného z přítomných posluchačů.

Příjemnou a rozprouděnou atmosféru nepřerušil ani déšť, kterého se nejvíce obávali organizátoři.

„Jsme moc rádi, že vyšlo, že neprší. Stáli při nás snad všichni svatí,“ dodal ředitel firmy VLW Radim Hrubý, který akci každoročně pořádá.