Přes léto je město posoudí, uskutečnění vybraných by mělo začít v následujícím roce. Město na jejich provedení vyčlenilo částku pět milionů.

Projekt Tvoříme Zlín, jehož cílem je vtáhnout obyvatele města do rozhodování o rozdělení peněz, vstoupil do další etapy. Pracovní skupina nyní bude posuzovat, nakolik jsou náměty proveditelné.

Podle navrhovatele jednoho z projektů Iva Kobolky v Bartošově čtvrti chybí kvalitní workoutové hřiště.

„Obecně by mělo být v každé městské části, kde je větší počet obyvatel, což Bartoška bezesporu je,“ myslí si.

U malého háje nad cyklostezkou Centrálního parku Jižní Svahy vyvěrají dvě studánky.

„Místo má dosud přírodní, téměř nedotčený ráz,“ uvedl Zdeněk Pudil. Představil městu návrh za 155 tisíc korun, který by bez zásadních zásahů prostor proměnil v místo určené k relaxaci.

„Představte si vylepšenou parkovou lavičku, stoleček a pod ním zásuvku, ve vzduchu lítá wi-fi a nad tím vším krásný strom, který vám poskytuje příjemný stín. Vše zadarmo a nejen na letošní sezonu. Můžete sem přijít pracovat nebo studovat,“ navrhuje Štěpán Janků. To celé za dvě stě tisíc. Platit bude ale město.

Podle slov primátora Miroslava Adámka se sešla řada inspirativních nápadů.

Další postup popsala koordinátorka projektu Kamila Gamalová. Přes léto se budou projekty posuzovat a dále se detailně rozpracují.

„V záři se uskuteční veřejné projednání, na kterém navrhovatelé své nápady představí veřejnosti,“ vysvětlila. Na podzim pak bude veřejné hlasování o tom, co se v roce 2019 opravdu vybuduje.