"Turistovi nabídneme návštěvu zajímavých míst či památek v regionu a cestu, jak se k nim dostat vlakem přímo ze zastávek na trase z Otrokovic do Vizovic a z Otrokovic do Luhačovic přes Staré Město," poznamenal Kapusta. Cílem spolupráce s Českými drahami je finanční podpora a pomoc s distribucí, například přímo ve vlakových spojích na různých místech republiky, na zastávkách či nádražích.

Sdružení Region Zlínsko vzniklo na začátku roku 2005, jeho hlavním cílem je podpora rozvoje cestovního ruchu. Svazek nyní tvoří města Zlín, Vizovice, Luhačovice a Fryšták a obce Lípa, Spytihněv, Lukov, Zádveřice, Držková, Trnava, Kašava, Vlčková, Lukoveček a Březnice. Region tak turistům nabízí například funkcionalistickou architekturu, lázeňství či plavby po Baťově kanálu.

Zlínský kraj patří k regionům, které turisté zatím příliš nevyhledávají. Provozovatelé hotelů a penzionů v kraji loni přivítali 508.557 hostů. Ve srovnání s rokem 2005 je to sice zhruba o 20.000 lidí více, v letech 2003 a 2004 ale měli turisté o region větší zájem. Kraj se loni na návštěvnosti země podílel zhruba čtyřmi procenty.