První kroky by měl poslanec začít realizovat ještě tento týden, kdy má schůzku na generálním ředitelství Lesů České republiky. Právě tato společnost je majitelem potoků, které obec na Kroměřížsku před několika týdny zaplavily a způsobily nemalé škody.

„Starostka Zlobic pana Haška seznámila se situací. Informovala ho o úklidových opatřeních, včetně částečného čištění potoka u Bojanovic. Stále však vázne jednání s Lesy České republiky, právě tento problém chce pomoci vyřešit,“ přiblížil jednání Marek Šindler, asistent poslance Josefa Smýkala, který Michala Haška společně s dalším zákonodárcem Františkem Novosademdoprovázel. Součástí schůzky bylo také řešení otázky finanční kompenzace postiženým. „Vše je ale otázkou dlouhodobějšího jednání,“ vysvětlil Šindler.

Starostka letos už dvakrát zaplavených Zlobic-Bojanovic Romana Kozáková přesto zhodnotila setkání s poslanci jako užitečné. „Určitě to pomohlo, kéž by takových návštěv bylo víc. Pánové šli i do terénu, byli u potoka, takže viděli, co v něm je. Zajímali se úplně o vše,“ nastínila Kozáková s tím, že se obci dostal příslib pomoci. „Dohodli jsme se mimo jiné na tom, že pozveme ředitelku Lesů ČR pro oblast Vsetínsko, do níž spadáme, aby se přijela na potok podívat,“ dodala Kozáková.