Transakcemi kolem krajské zóny se policisté zabývali od ledna tohoto roku. Zatím však jen zkoumali opodstatněnost podnětu, který obdrželi. Nyní však objevili známky nasvědčující spáchání trestného činu.

Na možné nesrovnalosti ve způsobu získání pozemků v Holešově upozorňoval již dříve předseda kontrolního výboru a člen zastupitelstva Zlínského kraje Rostislav Gargulák (ED). „Kraj dal ze svých peněz zhruba tři sta milionů za pozemky firmy TTT Air a pak podobnou částku i za akcie této společnosti. Koupil tak vlastně prázdnou skořápku, půda byla totiž to jediné, co TTT Air vlastnila,“ míní Gargulák.

Výsledky zkoumání protikorupčního útvaru ho proto nepřekvapily. Policii však prý on sám neupozornil. „Pokud vím, tak to byl nějaký anonym. Nechtěl jsem to kriminalizovat, pouze jsem kolegy žádal, abychom si to navzájem vysvětlili,“ dodal.

Místopředseda krajského kontrolního výboru Vladimír Křemeček (KSČM) ale Gargulákovy názory nesdílí. „Žádné pochybení se neprokázalo, považuji to za uzavřenou věc. Uvidíme, s čím přijdou policisté,“ uvedl Křemeček.

Vedení Zlínského kraje včetně hejtmana Libora Lukáše (ODS) se k současné situaci nechtělo vyjádřit. „Nemáme informace o průběhu šetření, takže nebudeme nijak komentovat ani to, ani výhrady pana Garguláka,“ sdělil pouze mluvčí krajského úřadu Patrik Kamas.Doposud stál projekt průmyslové oblasti u holešovského letiště asi půl miliardy korun a vyžádá si ještě šest až sedm set milionů. Na konci tohoto roku by se měly začít stavět připojovací komunikace.

Průmyslovou zónu kraj původně chystal pro automobilku Hyundai. Ta ale nakonec zamířila do Nošovic na Frýdecko­místecku. Holešov investory stále hledá.
Nyní probíhá prověřování možného trestného činu souvisejícího se zónou pod dozorem okresního státního zastupitelství ve Zlíně. Podle vrchní komisařky Dumkové to potrvá několik měsíců.