„Nejdříve jsme se dozvěděli, že vlak má sto minut zpoždění. Pak nám železničáři oznámili, že rychlík vyjede ne ze Vsetína, ale až zValašského Meziříčí, kam se máme přesunout osobákem,“ divila se cestující Eva Sobková. Podle jejích slov pokračovala nepřehledná situace hlavně ve Valašském Meziříčí. „Bohužel hlášení vrozhlase bylo nesrozumitelné, takže lidé si museli podrobnosti zjišťovat sami uvýpravčího a průvodčích,“ popsala situaci Sobková.

České dráhy poskytly Valašskému deníku prostřednictvím svého mluvčího vysvětlení. „Bohužel už vPraze došlo ktechnickým problémů, soupravu se nepodařilo vypravit včas, takže došlo ktomuto extrémnímu zpoždění,“ uvedl tiskový mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Ve snaze zkrátit hrozivou časovou ztrátu, sáhli dispečeři podle jeho slov kneobvyklému kroku a rychlík Vsacan přijíždějící zPrahy otočili už ve Valašském Meziříčí.

„Cestující ve Vsetíně jsme požádali, aby se do Valašského Meziříčí dopravili osobním vlakem. Tímto krokem jsme získali minimálně půl hodiny,“ vysvětlil Kubala a dodal: „Velice se za tuto mimořádnou událost cestujícím omlouváme. Bylo to ale to nejefektivnější řešení.“

Zlín: Pasažéři se ráno nevešli do vlaku, cestovalo jich moc