Minimálně osm mladých lidí se zranilo v noci na neděli 30. října při tlačenici na diskotéce ve Slušovicích. Záchranáři na místě ošetřili tři mladíky a pět dívek od patnácti do dvaceti let. Pět nezletilých bylo zraněno vážně.

Z pětice mladistvých převezených do KNTB zůstávala v pondělí 7. listopadu v nemocnici poslední osoba.

„Zdravotní stav pacienta se zlepšil natolik, že dnes bude propuštěn domů,“ řekla v pondělí Deníku mluvčí nemocnice Dana Lipovská s tím, že zbylí čtyři pacienti byli propuštěni už v uplynulém týdnu.

Vyšetřování nešťastné události i nadále pokračuje. Policisté vyslýchají účastníky diskotéky a analyzují videa, nikdo zatím nebyl obviněn.

Záchranáři zasahují v noci na neděli 30. října 2022 na halloweenské party v Hudebním klubu Sud ve Slušovicích. V tlačenici se tady zranilo osm mladých lidí.
Neštěstí ve Slušovicích: šetří se dva trestné činy, pachateli hrozí osm let

„Vzhledem k velkému množství účastníků diskotéky, potažmo svědků události, a s tím souvisejících úkonů trestního řízení, předpokládáme, že prověřování celého případu bude trvat několik měsíců,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle zjištění ČT je povolená kapacita slušovické diskotéky 455 osob. Pro daný počet návštěvníků jsou také zkolaudované únikové cesty. Zda byla při halloweenské party dodržena maximální kapacita, to bude nejspíš zajímat vyšetřující policisty.

„Pravděpodobně přizveme také znalce, který vyhodnotí bezpečnostní parametry prostor diskotéky a únikových tras,“ přiblížila Kozumplíková.

Vzhledem k dosud zjištěným informacím z průběhu prověřování celé události, přichází v úvahu dvě trestně právní kvalifikace, kterými se policisté zabývají - nejen těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, ale také obecné ohrožení z nedbalosti.

„V případě odsouzení potom hrozí pachateli až osmiletý trest odnětí svobody,“ doplnila policejní mluvčí.