„Je to hrůza. Dřív se dalo jet úplně po krajnici a protijedoucímu autu se těsně vyhnout. Teď jsou ale po stranách reflexní sloupky, které zasahují do silnice. S takovou radši cestu neměli spravovat vůbec,“ rozčiluje se Martin Kožela z Uherského Hradiště, který přes Topolnou často jezdí.

Ředitelství silnic Zlínského kraje jakékoli změny parametrů vozovky odmítá. Komunikace prý zůstala stejně široká jako v minulosti. „Položili jsme na vozovku nový koberec, upravili odvodnění a kompletně vyměnili směrové sloupky. Rozteč mezi nimi ale zůstala stejná. Tím, že jsme dosypali krajnici šedě zbarvenou drtí, se může zdát, že sloupky zasahují do silnice. Je to ale jen optický klam,“ vyvracel provozně technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Radek Berecka.

ozšířit silnici podle něj nebylo při více než devítimilionové rekonstrukci možné. „Nebudovali jsme totiž komunikaci novou, ale pouze opravovali stávající,“ dodal Berecka. S úzkými cestami se podle ředitele uherskohradišťského dopravního inspektorátu Josefa Hniličky musejí řidiči vyrovnat. „Silnice v okrese jsou staré. Množství vozidel před lety a dnes je nesrovnatelné. Řidiči musejí jízdu a rychlost přizpůsobit stavu a šířce vozovky či viditelnosti,“ upozornil Hnilička.